هیبنوتیزمهیپنوتراپی
موضوعات داغ

زایمان با هیپنوتیزم

زایمان با هیپنوتیزم
سزارین با هیپنوتیزم توسط تیم پزشکی روان شناسی صورت گرفت که حسین الماسیان به عنوان هیپنوتیزم کننده و دکتر رویا خدایی متخصص زنان و زایمان و نازایی از دانشگاه شیراز به عنوان جراح زنان و دکتر مهرانفر به عنوان سرپرست در این تیم حضور داشتند. بعد از سزارین همسر الماسیان در سال ۶۹، آیدا حسن لو در ۲۵ خرداد سال ۸۶ بدنیا آورد و در ۲۹ آبان سال ۸۷ نیز سارا توسلی پزشک عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، فرزندانشان را با این روش به دنیا آوردند.

خانم دکتر خدایی می گوید: ما نگران این بودیم که در وسط کار مجبور به استفاده از بیهوشی شویم و نتوانیم کار را با هیپنوتیزم تمام کنیم و تنها نگرانی مان این بود که در این کار شکست بخوریم؛ چرا که این آزمایش بی سر و صدا نبود و همراه ما در اتاق عمل حدود ۳۰ خبرنگار حضور داشتند و اگر کار ما با شکست مواجه می شد، همه با خبر می شدند.

گویا هنگام عمل خانم آیدا حسن لو، مشکلات جانبی زیادی برای ایشان رخ داده بود از قبیل بد بودن تخت اتاق عمل و حرکت های ناگهانی آن و شلوغی اتاق عمل که تمرکز آیدا را به هم می زد و مجبور به توقف عمل می شدند و دوباره القائات صورت می گرفت و جراحی حدود یک و نیم ساعت به طول کشید، اما در نهایت جراحی با موفقیت انجام شد و برای آیدا مشکلی پیش نیامد.

نقطه مشترک و مثبتی که آیدا و سارا در این خصوص تجربه کردند این بوده که حال هر دوی آنها بعد از عمل بسیار بهتر از مادرانی که تحت سزارین با بیهوشی قرار می گیرند بوده است و بسیار سرحال تر و آرام تر از بقیه بوده اند.

علی یک ماهه و ساقی یک و نیم ساله نیز به گفته مادران آنها و دکتر خدایی وقتی به دنیا آمده اند هر دو ۴ کیلو به بالاو بسیار هوشیار تر از نوزادان دیگر بودند به طوری که ساقی وقتی به دنیا آمد، صدای پدرش را در اتاق عمل تشخیص داد و به او نگاه کرد. این دو کودک، آرامند و به نظر می آید با هوش تر از کودکان دیگرند، چرا که اولاتحت داروی بیهوشی و فشار زایمان قرار نگرفته اند و دوم اینکه ریلکسیشن ها و تمرینات هیپنوتیزم هم به مادر و هم به جنین در دوران بارداری و بعد از آن آرامش می دهد و این آرامش حتما روی نوزاد تاثیر مثبت دارد.

دکتر خدایی که از جراحی خود بسیار لذت برده است. می گوید: وقتی بیمار هنگام جراحی هوشیار باشد و البته آرامش داشته باشد، براحتی می تواند با جراح خود ارتباط برقرار کند و درست مثل یک همکار خوب می تواند به جراح خود کمک کند و این خیلی برای من لذت بخش بود.

همسران سارا و آیدا، امیر نداف پزشک عمومی و مهرداد رکنی نژاد کارشناس ارشد تبلیغات بازرگانی از دانشگاه صدا و سیما، هر دو به علم متافیزیک علاقه مند بودند، ولی وقتی با پیشنهاد سزارین با هیپنوتیزم روبه رو شدند، کمی ترسیدند، اما وقتی سر تمرینات هیپنوتیزم سارا و آیدا حاضر شدند و شاهد کنترل درد و بی حسی آنها بودند، با این کار موافقت کردند به طوری که یکی از مشوقان آیدا و سارا شدند. همسر آیدا به شوخی می گوید که کودک بعدی شان را قرار است در مریخ به دنیا بیاورند.

مادر سارا نیز در ابتدا با این کار مخالفت کرد، ولی اصرار سارا را که دید موافق شد. اما تا آخرین لحظه نگران کار بود، ولی حالاکه علی را در آغوش دارد، خوشحال است، چرا که هم سارا و هم علی حال مطلوبی دارند.

سارا و آیدا هنگام جراحی به همه چیز آگاهی صد درصد داشتند و فقط می توانستند درد خود را کنترل کنند. گویا آیدا در حین عمل درد بیشتری نسبت به سارا داشت، اما همه معتقدند که درد سزارین با هیپنوتیزم به مراتب کمتر از زایمان طبیعی است. آیدا تاکید دارد ننویسیم سزارین بدون درد با هیپنوتیزم. او می گوید هر کس با توانایی ای که دارد می تواند درصدی از دردش را کنترل کند. من شاید ۸۰ درصد این درد را کنترل کردم و سارا ۱۰۰ درصد، اما این کنترل درد در افراد متفاوت است و هنگام عمل با توجه به این توانایی درد را حس می کند.

تکنیک هایی که سارا و آیدا یاد گرفتند (خودهیپنوتیزمی) به آنها در زمینه های مختلف کمک کرده است، به طوری که آیدا چند وقت پیش دندانش را بدون بی حسی درست کرده است و سارا نیز برای درس خواندن بسیار ریلکس شده است.

سارا می گوید: من برای سزارین اصلاهیپنوتیزم را پیشنهاد نمی کنم چرا که وقتی شما می توانید با بی حسی نخاعی درد نکشید و هوشیار نیز باشید، چرا این کار را بکنید، ما برای این که علم هیپنوتیزم را ثابت کنیم، تن به این کار دادیم وگرنه سزارین با هیپنوتیزم اصلاارجحیتی ندارد، اما سارا و آیدا هر دو می گویند که برای زایمان طبیعی استفاده از این تکنیک صددرصد مفید است و به همه مادران این پیشنهاد را می دهند که از تکنیک های ریلکسیشن در دوران بارداری خود استفاده کنند و دوران بارداری و زایمان بدون درد و بی استرسی داشته باشند. سارا می گوید: هیچ چیز لذتبخش تر از این نیست که شما با لبخند کودک خود را به صورت طبیعی و بدون درد به دنیا بیاورید و این با هیپنوتیزم امکان پذیر است.

دکتر خدایی می گوید: هیپنوتیزم علمی بسیار زیباست و توانایی های انسان بسیار زیاد است و ما دوست داریم تمام مردم، با علاقه این علم را بدون خرافات اطرافش بشناسند و در جنبه های مختلف زندگی از آن استفاده کنند. ما اولین قدم ها را درخصوص ورود متافیزیک به پزشکی برداشتیم و هر کسی با هر خلاقیتی که دارد، متافیزیک را در زمینه های مختلف به کار بگیرد. وقتی ادیسون الکتریسیته را کشف کرد، نهایت هنرش این بود که لامپ را با آن روشن کند ولی الان کمترین کاری که با الکتریسیته می شود، روشن شدن لامپ است. ما می خواهیم این علم با تمام توانایی هایش مثل بقیه علوم شناخته شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا